Telefoni i palosshëm nga LG do të duket kështu, sipas patentës së re - Bota Sot
Telefoni i palosshëm nga LG do të duket kështu, sipas patentës së re

Mobile

Telefoni i palosshëm nga LG do të duket kështu, sipas patentës së re

Më: 3 prill 2019 Në ora: 14:56
Telefoni i palosshëm nga LG

Megjithëse raportet e hershme sugjeruan se LG do të zbulonte telefonin e tyre të parë të palosshëm në Kongresin Botëror Mobil në shkurt, pajisja kurrë nuk u materializua.

Konsumatorët kanë marrë LG G8 ThinQ në vend të saj, që është një telefon shumë i mirë.

Por megjithëse nuk u shfaq në shfaqjen më të madhe të teknologjisë mobile në botë, nuk do të thotë se nuk po vjen.

Image

Në të vërtetë, një patentë e re e LG është vërejtur në internet që jo vetëm që e përforcon këtë fakt, por zbulon më shumë për dizajnin dhe formën.

Gjetur nga faqja holandeze LetsGoDigital – e cila gjithashtu krijoi konceptin bazuar në idetë në patentë – dokumenti i paraqitur me USPTO tregon fotot aktuale të një ekrani të lakueshëm, së bashku me skemën e asaj se si punon “pajisja e palosshme”.

Image

Kombinuar me një patentë më të hershme, i jep më shumë peshë mendimit se telefoni i palosshëm LG do të ketë një dizajn në formë guace. Ekrani do të jetë në brendësi dhe në gjendje të paloset në gjysmë për të bërë një pajisje të lehtë për xhep.

Sipas LetsGoDigital, ekrani do të ketë një “rreze 2.5R”.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...