“Nokia” vjen me celular të ri, me kamera 48 MP - Bota Sot
“Nokia” vjen me celular të ri, me kamera 48 MP

Mobile

“Nokia” vjen me celular të ri, me kamera 48 MP

Më: 9 prill 2019 Në ora: 09:49
Nokia 8.1 Plus

Telefoni do të jetë i mbuluar plotësisht me ekran dhe me kamera 48 megapiksel. Bëhet e ditur se fillimisht “Nokia X71” u hodh në treg në Tajvan, dhe ka procesor Snapdragon 660, 6GB Ram, 120 GB memorie, dhe bateri 3500 mAh.

Gjithashtu kompania ka zbuluar se kamera është me lente të certifikuar nga Zeiss, ndërsa ekrani LCD do të ketë përmasa 6.39 inç.
 

Image

Kamera 48 MP nga Sony, që është bërë popullore këtë vit, duhet të jetë  edhe me çmim të lirë, pasi “Xiaomi Redmi Note 7”, po me këtë kamera 48 MP, u hodh në treg për më pak se 200 euro.

Ndërsa thuhet se në perëndim, ky version do të futet me emrin “Nokia 8.1 Plus”.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...