Intel braktis planet për zhvillimin e modemeve për telefonat 5G - Bota Sot
Intel braktis planet për zhvillimin e modemeve për telefonat 5G

Mobile

Intel braktis planet për zhvillimin e modemeve për telefonat 5G

Më: 17 prill 2019 Në ora: 15:18
Intel

Intel po braktis planet për të ndërtuar modeme 5G për telefonat e mençur pasi thuhet se ka humbur një numër afatesh për zhvillimin e një çipi që do të mundësonte iPhone 5G për vitin e ardhshëm.

Apple ishin dukshëm të shqetësuar për vonesat modemin në XMM 8160 5G, kështu që po shqyrtonin furnizuesit alternativë.

Të dhënat e brendshme treguan se kishte hulumtuar mundësinë e përdorimit të komponentëve të Samsung dhe MediaTek, ndërsa Huawei kishte bërë ofertën e tyre.

Tani është konfirmuar se Apple do të duhet të gjejë një furnizues tjetër për 5G.

Intel thotë se do të vazhdojë të përmbushë angazhimet e konsumatorëve për telefonat 4G, siç është iPhone, por nuk pret që të lansojë ndonjë produkt telefonik 5G – duke përfshirë ato që kishte planifikuar të lansonte në vitin 2020.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...