Probleme me ekranin e palosshëm të Samsung - Bota Sot
Probleme me ekranin e palosshëm të Samsung

Mobile

Probleme me ekranin e palosshëm të Samsung

Më: 18 prill 2019 Në ora: 12:58
Samsung

Samsung njoftoi sot se do të inspektonte disa nga produktet e tij Galaxy Fold, modeli më i ri i shumëpritur i smartfonit të palosshëm, pasi disa gazetarë që kishin marrë përsipër testimin e tyre kishin konstatuar probleme serioze me këto lloj ekranesh.

Disa gazetarë në SHBA kanë marrë para kohe produktin më të fundit të gjigantit koreano-jugor, që do të dalë në treg me çmimin 1 980 dollarë (1 750 euro) dhe kanë konstatuar defekte që në ditët e para të përdorimit.

Galaxy Fold duhet të hidhet në treg javën e ardhshme.

”Vetëm pas dy ditësh, ekrani i Galaxy Fold të cilin e mora për ta testuar ishte totalisht i thyer dhe i papërdorshëm”, shkroi në Twitter Mark Gunman, nga Bloomberg.

Ndërsa Dieter Bohn, nga The Verge, shkroi se “diçka ka ndodhur me ekranin e Galaxy Fold-it tim, pasi ai u thye”.

Samsung Electronics i janë dashur pesë vite për të krijuar Galaxy Fold, që është pjesë e strategjisë së gjigantit koreano-jugor për t’u rritur me anë të produkteve të reja.

Samsung është prodhuesi i parë i smartfonëve në botë. Ai sapo ka paraqitur versionin 5G në smartfonin e tij të fundit, Galaxy S10.

Megjithatë, nuk është hera e parë që firma zhgënjen, përcjell Atsh.

Reputacioni i saj mori një goditje të fortë në vitin 2016-të me tërheqjen e Galaxy Note7 nga tregu në të gjithë botën për shkak të një problemi me bateritë që shpërthenin.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...