Motorola lanson Z4, telefonin modular me 5G - Bota Sot
Motorola lanson Z4, telefonin modular me 5G

Mobile

Motorola lanson Z4, telefonin modular me 5G

Më: 31 maj 2019 Në ora: 16:13
Motorola lanson Z4

Motorola nga Lenovo po lanson gjeneratën e 4-të të linjës së tyre Moto Z, Moto Z4.

Mbushur me karakteristika të reja, telefoni i ri i vjen me një sistem kamerash të avancuar të dritës së ulët, duke përfshirë një modalitet të shkëlqyeshëm të shikimit në errësirë, bateri 2-ditore, ekranin e gjerë OLED dhe lidhjen 5G.

Shpejtësia është mundësuar nga procesori i ri Qualcomm, Snapdragon 675 2GHz octa-core.

Image

Z4 është e pajisur me një sensor të kamerës së pasme 48 MP dhe përdor teknologji të re Quad Pixel.

Me 4x ndjeshmëri më të mirë të dritës, stabilizimin e imazhit optik për lëvizjen e padëshiruar të kamerës dhe udhëzime nga karakteristikat e inteligjencës artificiale (AI), moto z4 kap fotografi profesionale.

Night Vision dhe sensori 48MP mund të kapin fotografi të ndritshme në errësirë.

Motorola i dha moto z4 një bateri masive 3600 mAh, më e madhja ndonjëherë në një moto z, me deri në 2 ditë të jetëgjatësisë së baterisë.

Z4 posedon një 6.4 Ekran OLED Max Vision që mbështet panelin Full HD +.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...