Linja e re e iPhone me hapësirë bazike për ruajtje prej 128GB - Bota Sot
Linja e re e iPhone me hapësirë bazike për ruajtje prej 128GB

Mobile

Linja e re e iPhone me hapësirë bazike për ruajtje prej 128GB

Më: 3 qershor 2019 Në ora: 17:52
Foto ilustrim

Një numër i madh i telefonave premium po kalojnë në 128GB si kapaciteti bazë i hapësirës së magazinimit.

Edhe gjiganti i teknologjisë amerikane Apple po shkon në këtë drejtim me linjën e ardhshme të iPhone.

Modelet e tanishme të iPhone XS kanë një ruajtje bazë prej 64GB, pastaj kalojnë 128GB dhe menjëherë shkojnë në 256GB në variante të mëposhtme.

Raporti më i fundit i referohet kryesisht modeleve të reja të iPhone, në vend të pasardhësit më të përballueshëm të XR.

Dyfishimi i magazinimit do të zvogëlojë problemet me instalimin e përmbajtjes në telefonat e ri, veçanërisht kur bëhet fjalë për përditësime të reja të platformës  iOS.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...