Mësohet data e saktë se kur do të lansohet ‘iOs 13’ - Bota Sot
Mësohet data e saktë se kur do të lansohet ‘iOs 13’

Mobile

Mësohet data e saktë se kur do të lansohet ‘iOs 13’

Më: 23 qershor 2019 Në ora: 18:07
ilustrim

Sistemi operativ ‘iOS 13’ është aktualisht në testim, gjersa versioni ‘beta’ do të lansohet muajin e ardhshëm.

Testimi beta iOS fillon në qershor çdo vit dhe testimi beta shkon deri në fillim të shtatorit.

Vitin e kaluar me iOS 12, Apple gjithsej lëshoi tetë beta-zhvillues të iOS 12 para lëshimit të versionit përfundimtar në mes të shtatorit.

Një raport sot nga iPhoneSoft citon një burim të ‘Apple Developer’ dhe thotë se kompania do të lansojë ‘iOS 13’ tek publiku më 16 shtator.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...