Analisti parashikon që Apple do të sjell 4 iPhone në 2020, 3 me 5G dhe 1 të lirë - Bota Sot
Analisti parashikon që Apple do të sjell 4 iPhone në 2020, 3 me 5G dhe 1 të lirë

Mobile

Analisti parashikon që Apple do të sjell 4 iPhone në 2020, 3 me 5G dhe 1 të lirë

Më: 10 korrik 2019 Në ora: 09:49
iPhone

J.P. Morgan Chase parashikon që Apple do të thyejë ciklin e tre iPhone-ëve në vitin 2020 duke futur një total prej 4 pajisjeve, nga të cilat 3 do të jenë premium dhe 1 do të jetë variant buxhetor. 

Të tri modelet premium do të kenë ekrane OLED dhe do të ofrojnë aftësi 5G. Ato do të vijnë në përmasa prej 5.4, 6.1 dhe 6.7-inç.

“Pritshmëritë tona janë që të gjithë tre iPhone të shtatorit 2020 (5,4 “/ 6,1” / 6,7 “madhësi ekranësh) do të sjellin ekranet OLED dhe modemët 5G dhe të paktën dy nga tre modele do të adoptojnë 3D Sensing” – JP Morgan Chase

Përveç kësaj, raporti sugjeron se Apple do të pajisë këta iPhone 2020 me teknologji të ndjeshme 3D mbrapa gjithashtu, të ngjashme me ato të gjetura në pjesën e përparme. 

Kjo do të nxisë shitjet e përgjithshme të iPhone në vitin 2020, të parashikuar prej 195 milionë pajisjeve, apo rreth 180 milionë dollarë këtë vit.

Sa i përket iPhone-it të lirë, raporti sugjeron që mund të ketë të njëjtën madhësi si iPhone 8, por do t’i mungojë modemi 5G si dhe ekrani OLED.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...