Konfirmohet dizajni i kamerës Nokia 7.2 - Bota Sot
Konfirmohet dizajni i kamerës Nokia 7.2

Mobile

Konfirmohet dizajni i kamerës Nokia 7.2

Më: 22 gusht 2019 Në ora: 17:32
Foto ilustrim

Këtë muaj patëm mundësinë të shohim informacione në lidhje me telefonin Nokia 7.2, si certifikatat, dërgesat dhe rezultatet e krahasimit. Informacioni i fundit vjen nga Joachim Kuss, shefi i Komunikimeve për Zeiss Group - partneri i kamerës për Nokia.

Njoftimi në Twitter, si dhe përmbajtja shoqëruese u ndanë në një konferencë për media, por me sa duket ato nuk ishin planifikuar të zbuloheshin në këtë kohë, kështu që ato u hoqën shpejt. Sidoqoftë, kjo nuk i ka penguar përdoruesit e internetit të krijojnë fotografi dhe të ndajnë përmbajtje të publikuar.

Fotografitë konfirmojnë imazhet e rrjedhura më parë të telefonave Nokia 7.2 live, si dhe disa prezantues të tjerë.

Nokia 7.2 do të ketë një sistem me tre kamera në anën e pasme, i cili përfshin një kamerë kryesore prej 48MP, një sensor ultra të gjerë dhe një sensor të thellësisë. Moduli i kamerës është i rrumbullakët dhe i ngritur, gjë që do ta bëjë të lehtë zbulimin e sensorit të gjurmëve të gishtërinjve në anën e pasme.

Telefoni duhet të ketë një çip Snapdragon 710 dhe RAM 6 GB, si dhe një ekran 6.2 inç me rezolucion FHD + dhe një bateri 3500mAh. Nokia 7.2 pritet gjatë panairit  tregtar IFA muajin e ardhshëm.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat