OnePlus 7T do të vijë me kamerë të trefishtë dhe Snapdragon 855+ - Bota Sot
OnePlus 7T do të vijë me kamerë të trefishtë dhe Snapdragon 855+

Mobile

OnePlus 7T do të vijë me kamerë të trefishtë dhe Snapdragon 855+

Më: 30 gusht 2019 Në ora: 00:33
Foto ilustrim

Një rrjedhje e re ka zbuluar në mënyrë të detajuar telefonat inteligjentë të ardhshëm OnePlus 7T dhe 7T Pro, përpara lansimit të tyre në 26 shtator.

Vetëm disa ditë pasi OnLeaks publikoi prezantuesit e parë me cilësi të lartë të OnePlus 7T (më lart), Ishan Agarwal tani na ka dhënë dejtaet e plota të telefonit. 

Nëse lajmi është legjitim, prisni që specifikat e 7T të sjellin një ekran Super AMOLED 6.55 inç me të njëjtën shpejtësi të ekranit 90Hz si 7T Pro.

Procesori Snapdragon 855+ i Qualcomm do të sigurojë fuqinë, dhe vjen me 8 GB RAM dhe një zgjedhje prej 128 GB ose 256 GB hapësire të integruar, dhe një bateri prej 3.800mAh – pak më e madhe se bateria 3,700mAh brenda OnePlus 7.

Prisni një rregullim kamerash rrethore që përfshin sensorë 48MP, 16MP dhe 12MP. Do të gjeni një aparat fotografik 16MP rreth pjesës së përparme të pajisjes, sipas Agarawal. 

OnePlus 7T Pro do të lansohet në fund të shtatorit përpara se të dalë në shitje muajin pasues, sipas lajmëtarit të njohur të Twitter, Max J.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat