Sony zhvillon telefonin e ri premium me Snapdragon 865 - Bota Sot
Sony zhvillon telefonin e ri premium me Snapdragon 865

Mobile

Sony zhvillon telefonin e ri premium me Snapdragon 865

Më: 29 shtator 2019 Në ora: 16:52
Foto ilustrim

Sipas mediave japoneze, Sony është në përgatitje të telefonit të tij të ardhshëm premium, i cili do të implementojë pasardhësin e procesorëve Snapdragon 855 dhe 855+. Dëshmia e parë e këtij çipi u shfaq në një server të shpërndarjes firmware të Sony.

Çipi ka një model të brendshëm të modelit SM8250, dhe besohet se është një Snapdragon 865. Ekzistojnë gjithashtu zëra se çipi mund të vijë në dy variante - me një modem të integruar 5G dhe variante me lidhje 4G.

Do të kishte kuptim që Qualcomm të lëshojë të dy versionet e çipit të tij të ardhshëm premium, pasi teknologjia 5G është ende e re në treg dhe jo të gjithë prodhuesit dëshirojnë të investojnë burime shtesë për ta zbatuar në pajisjet e tyre.

Në këtë kohë është e panjohur nëse Sony planifikon të ofrojë telefonin e tij të ardhshëm premium në të dy variantet. Telefoni mund të zbulohet gjatë Kongresit të ardhshëm Botëror Mobile në Barcelona.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...