Telefoni i lirë nga Apple, iPhone SE2, do të vijë në pranverën e 2020 - Bota Sot
Telefoni i lirë nga Apple, iPhone SE2, do të vijë në pranverën e 2020

Mobile

Telefoni i lirë nga Apple, iPhone SE2, do të vijë në pranverën e 2020

Më: 5 tetor 2019 Në ora: 00:40
iPhone SE2

iPhone i lirë, i quajtur iPhone SE2, fillimisht u shfaq në thashetheme në fillim të muajit të kaluar kur dëgjuam se mund të kthehej në pranverën e vitit 2020, me një ngjashmëri të madhe me iPhone 8. 

Analisti i Apple, Ming-Chi Kuo po hedh bastin e tij për këtë çështje, në thelb duke ri-zgjuar raportet e mëparshme. 

Sipas Kuo, do të shohim lansimin e iPhone SE2 në pranverën e vitit 2020, me një çmim më të lirë se iPhone-ët e tjerë, me procesorin Apple A13, 3 GB RAM dhe një pamje si Phone 8. 

Parashikuar të shesë rreth 30-40 milion njësi në vitin 2020, iPhone SE2, sipas Kuo, do të pasqyrojë konfigurimin e iPhone 8, por nuk ka parashikuar çmimin e iPhone më të lirë. 

Përpara se Apple të ndërpresë iPhone SE origjinal, pajisja doli në treg për 349 dollarë në versionin 32 GB.

Kuo, megjithatë, parashikon që audienca e synuar e këtij modeli do të jenë pronarët e iPhone 6, ose, në përgjithësi, njerëz që nuk janë të hipnotizuar nga pajisjet më të fundit dhe më të mëdhenjtë të Apple.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...