Xiaomi shfaq telefonin e parë në botë me pesë kamera dhe sensor 108MP

Mobile

Xiaomi shfaq telefonin e parë në botë me pesë kamera dhe sensor 108MP

Më: 6 nëntor 2019 Në ora: 07:52
Telefoni i parë në botë me pesë kamera dhe sensor 108MP

Xiaomi sapo ka prezantuar Mi Note 10, një telefon të ri me një aparat fotografik të ndërtuar rreth një sensori 108MP.

Me pesë kamera në pjesën e pasme (i pari në botë, me sa duket), është e drejtë të thuash që Mi Note 10 (i quajtur Mi CC9 Pro në Kinë) është kënaqësia e një fotografi.

Përveç kamerës 108MP kryesore, aparati përmban një revole me kënd të gjerë 20MP, lente makro 2MP, telephoto 12MP dhe 5MP lente zmadhimi.

Telefoni gjithashtu mundësohet nga një Snapdragon 730G me një CPU okta-core dhe ka një ekran të lakuar 6.47 inç Super AMOLED, së bashku me një kamerë selfie para me 32MP.

Një bateri me shpejtësi 5260mAh do të thotë që telefoni mbushet plotësisht në 65 minuta, gjë që është mbresëlënëse në vetvete.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat