Këta janë aktualisht telefonat inteligjentë më të shitur në botë

Mobile

Këta janë aktualisht telefonat inteligjentë më të shitur në botë

Më: 29 dhjetor 2019 Në ora: 07:13
Foto ilustrim

As iPhone 11 dhe Samsung Galaxy S10 nuk janë ndër tre telefonat më të mirë të shitur.

Kompania e kërkimit të tregut Counterpoint Research ka publikuar një listë të telefonave inteligjentë më të shitur për tremujorin e tretë të vitit 2019.

iPhone XR i Apple është në krye me një pjesë të tre për qind të shitjeve globale. Celulari ishte në gjendje të mbronte vendin e parë për tremujorin e katërt radhazi.

Në vendin e dytë është modeli i intervalit të mesëm Samsung Galaxy A10 (2.6 për qind), A50 (1.9 për qind) në vendin e tretë.

Prodhuesi Oppo, i cili është veçanërisht i përfaqësuar fuqishëm në Azi, vjen në vendin e katërt me A9 (1.6 për qind), në krahasim me iPhone 11 të Apple.

Në përgjithësi, Samsung përfaqësohet tre herë në dhjetëshen më të mirë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat