Sony Xperia 1.1 pritet të vijë me kamerë 64 megapiskelë - Bota Sot
Sony Xperia 1.1 pritet të vijë me kamerë 64 megapiskelë

Mobile

Sony Xperia 1.1 pritet të vijë me kamerë 64 megapiskelë

Më: 1 shkurt 2020 Në ora: 21:38
Sony Xperia 1.1

Sony do të lansoj një smartphone në MWC 2020 që thuhet se do të debutojë si Xperia 1.1, ose sipas disa rrjedhjeve, Xperia 5 Plus.

Konceptet vizuale të shfaqura na kanë dhënë një ide mbi dizajnin e telefonit, dhe tani, detajet në lidhje me pajisjen e kamerës së tij janë shfaqur në internet.

Rrjedhja e re thotë se Xperia 1.1 do të ketë një kamerë të rregullt 12 megapikselë me një sensor 1 / 1.5 ” dhe një tjetër lente me kënd të gjerë 12 megapikselë.

Veçanërisht, telefoni i ardhshëm Sony do të paketojë gjithashtu një sensor 64-megapikselë.

Një modul katror së bashku me sensorin 2 megapikselë ToF thuhet se strehon pajisje të lenteve periscope, ashtu si në Huawei P30 Pro.

Kamera periscope është mbështetur nga OIS dhe do të vijë në lojë për prodhimin e zmadhimit optik me rreze të gjatë.

Telefoni Xperia 1.1 raportohet se do të paketojë një ekran OLED 6.6 inç dhe Snapdragon 865 SoC.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat