Sony lanson telefonin e ri, Xperia 1 II, mbështet rrjetin 5G

Mobile

Sony lanson telefonin e ri, Xperia 1 II, mbështet rrjetin 5G

Më: 24 shkurt 2020 Në ora: 23:52
Sony

Ndërsa Sony mund të jenë të qetë kur bëhet fjalë për telefona premium, kompania është ende në lojë.

Në fakt, Sony tani ka lansuar telefonin e tyre të fundit premium në formën e Sony Xperia 1 II, pasardhësi i smartphone-it të vitit të kaluar, ku do të vijë me një mori përmirësimesh dhe ndryshimesh.

Një nga ndryshimet më të mëdha që po shohim me Xperia 1 II është shtimi i 5G.

Duke pasur parasysh që çdo herë e më shumë telefona të mençur pritet të përfshijnë mbështetje 5G këtë vit, nuk do të vijë si befasi të kuptojmë që Xperia 1 II do të ketë mbështetje për të.

Karakteristika të tjera të telefonit përfshijnë përdorimin e procesorit Snapdragon 865 të Qualcomm, një ekran 6,5 inç 4K OLED me një raport 21: 9, mbështetje Dolby Atmos dhe gjithashtu një kamerë krejt të re.

Do të ketë një sistem kamerash të trefishtë në pjesën e pasme, ku të gjitha do të kenë sensorë 12MP.

Karakteristikat e tjera të telefonit përfshijnë një bateri 4,000mAh që sipas Sony, do të zgjasë më gjatë sesa pritej falë përdorimit të algoritmeve të reja të baterive që janë krijuar për ta optimizuar atë.

Sony Xperia 1 II do të dalë në treg këtë pranverë, por ende nuk përmendet çmimet.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat