Bëhet e ditur se cili iPhone ishte më i shituri në 2019

Mobile

Bëhet e ditur se cili iPhone ishte më i shituri në 2019

Më: 26 shkurt 2020 Në ora: 10:38
Foto ilustrim

Të dhënat nga Omdia, të cituara nga 9to5mac, sugjerojnë që iPhone mori 3 pozitat kryesore në 2018, me iPhone 8 Plus në të tretën, iPhone X në të dytin dhe iPhone 8 në vendin e parë.

Për vitin 2019, iPhone është akoma i pranishëm në 3 top-pozitat, por vetëm për 2 kryesoret.

Në të dytën pozitë për 2019 ishte iPhone 11, duke shitur 37.3 milionë njësi, kryesuar nga iPhone Xr në vendin e parë, me 9 milionë njësi të shitura.

Pozita e tretë, katërt dhe pestë për vitin e kaluar i përkasin Samsung, përkatësisht Galaxy A10, A50 dhe A20.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat