Ky është iPhone më i popullarizuar në botë - Bota Sot
Ky është iPhone më i popullarizuar në botë

Mobile

Ky është iPhone më i popullarizuar në botë

Më: 26 shkurt 2020 Në ora: 11:23
iPhone XR

iPhone XR, telefoni i mençur më i njohur në botë.

Kohëve të fundit Apple po na pushton me lansimet e reja të iPhoneve. Nga hulumtimet e reja të firmës Omedia thanë që iPhone XR është iPhone më i shitur në tregun e telefonave të mençur në vitin 2019, raporton “GadgetsNow”.

46.3 milion ishin fitimet gjatë vitit 2019, duke u bazuar në shitjet në tërë botën. Ky iPhone është konsideruar si telefoni i mençur më i mirë i vitit dhe telefoni më i popullarizuar ndonjëherë.

Pa lansimit të iPhone 11 në shtatorë të viti 2019, çmimi i iPhonë XR është 639.36 euro. iPhone 11 u konsiderua si i dytë në listë, pas ati XR, numri i shitjeve po vazhdon të rritet pasi iPhone janë telefonat më të kërkuar në treg.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat