Huawei ka prezantuar P40 Lite në heshtje dhe fshehtësi

Mobile

Huawei ka prezantuar P40 Lite në heshtje dhe fshehtësi

Më: 28 shkurt 2020 Në ora: 21:39
P40 Lite

Huawei do të prezantojë serinë e saj të re P40 në Paris më 26 mars. Sidoqoftë, Huawei po sjell tashmë P40 Lite në Evropë – në heshtje dhe fshehtësi.

Siç tregon një fushatë, Huawei P40 Lite së shpejti do të jetë në dispozicion në Spanjë – madje edhe para se të prezantohej P40 aktual. Çmimi i P40 Lite në Spanjë thuhet të jetë rreth 300 euro. Ende nuk është njoftuar një çmim i saktë.

Ajo që bie në sy në lidhje me Huawei P40 Lite është rregullimi i kamerave në anën e pasme. Ngjashëm me iPhone aktual, serinë e Google Pixel 4 dhe Samsung Galaxy S20, Huawei ka vendosur të katër lentet e kamerës në një sipërfaqe drejtkëndëshe. Konfigurimi i kamerës përbëhet nga një aparat fotografik kryesor prej 48 MP, një lente me kënd ultra të gjerë, një lente makro 2 MP dhe një sensor 2 MP.    

P40 Lite mundësohet nga një procesor i linjës së mesme Kirin 810. Kjo mbështetet nga 8 GB RAM. Memoria e brendshme është 128 GB dhe mund të zgjerohet deri në 256 GB duke përdorur një kartë memorie nano.

Huawei përdor teknologjinë IPC LCD për ekran. Ekrani ka një diagonale prej 6.4 inç, rezolucioni është 1,080 x 2,310 piksele.

Bateria e P40 Lite ka një kapacitet prej 4200 mAh. Mund të ngarkohet me një fuqi deri në 40 vat.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat