Telefoni i radhës nga Motorola mund të duket më i mirë se sa iPhone ose Samsung

Mobile

Telefoni i radhës nga Motorola mund të duket më i mirë se sa iPhone ose Samsung

Më: 8 mars 2020 Në ora: 08:21
Motorola

Specifikimet e lëshuara për telefonin e ardhshëm nga Motorola ka çuar në krijimin e disa imazheve mjaft mbresëlënës.

Motorola Edge + pritet të jetë smartphone inteligjent 5G që mund të marrë pëlqimet edhe nga fansat e Apple dhe Samsung.

Pamjet tregojnë smartphone me ekranin e tij të madh dhe kthesa të theksuara. Parashikohet që ekrani do të jetë midis 6,5 – 6,8 inç.

Ekspertët gjithashtu presin rezolucion të plotë HS +. I gjithë telefoni raportohet të ketë një rezolucion 161.1 x 71.3 x 9.5 mm. Pritet që të ketë tre kamera të pasme në një set vertikal.

Konfigurimi i kamerës në vetvete duket veçanërisht si iPhone 11 Pro. Pamjet gjithashtu tregojnë simbolin e famshëm të Motorolas në pjesën e prapme të telefonit i cili pritet të ndizet për njoftime.

Tashmë është konfirmuar që telefoni do të mundësohet nga Snapdragon 865 dhe modem Snapdragon X55, duke garantuar aftësi 5G.

Tani për tani, aspektet si çmimi dhe ruajtja mbeten pak mister. Flitet se ky smartphone pritet të ketë jetëgjatësi të jashtëzakonshme të baterisë.

Motorola Edge + fillimisht duhej të zbulohej në konferencën MWC 2020, por kjo u anulua për shkak të coronavirusit.

Një datë e re zbulimi nuk është njoftuar ende, por pritet të jetë së shpejti.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat