iPhone 9 i lirë duhet të vijë në ditët e ardhshme

Mobile

iPhone 9 i lirë duhet të vijë në ditët e ardhshme

Më: 1 prill 2020 Në ora: 12:27
iPhone 9

Pasardhësi i iPhone SE mund të paraqitej këtë javë.

iPhone 9 duhet të prezantohet në ditët në vijim. Siç raporton 9to5Mac, lëshimi i pasardhësit të iPhone SE tani është i afërt.

Pajisjet tashmë janë dorëzuar te shitësit me pakicë në SHBA, duke deklaruar se ato nuk duhet të jenë në raftet para 5 prillit.

Kjo sugjeron që Apple mund të jetë në gjendje ta lëshojë pajisjen më vonë këtë javë dhe ta lëshojë atë gjatë javës tjetër. Një prezantim më 5 prill, që është një e diel, konsiderohet e pamundur.

iPhone 9 do të ketë një ekran 4.7-inch dhe iPhone pasues SE. Për sa i përket dizajnit, duhet të jetë pothuajse identik me iPhone 8.

Mendohet se çmimi për pajisjen u përfol së fundmi në 399 dollarë.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat