iPhone 12 mund të jetë smartfoni i parë i Apple me 5G

Mobile

iPhone 12 mund të jetë smartfoni i parë i Apple me 5G

Më: 4 prill 2020 Në ora: 15:09
iPhone 12

iPhone 12 i përfolur shumë gjatë pritet të dalë më vonë këtë vit dhe ka të ngjarë të jetë smartfoni i parë i Apple me 5G.

iPhone 12 nuk do të zbulohet zyrtarisht deri në shtator, por rrjedhjet do të shfaqen herë pas here. Tashmë kemi një ide mjaft të mirë se si mund të duket iPhone tjetër, dhe tiparet që do të ketë, raporton ‘The Sun”.

Këto parashikime i lejuan projektuesit Donel Bagrov të tallet me prezantuesit 3D të asaj që mund të duket ky telefon sekret i Apple. Celulari i tij mbresëlënës ka një grup me pesë kamera në anën e pasme.

Image

Kjo është një rritje në kamerën e trefishtë të paraqitur në modelin aktual të lartë, iPhone 11 Pro.

Sipas Donel, kjo mund të përfshijë një lente me kënd të gjerë, një lente ultra të gjerë, një kamerë zmadhimi 2x, një kamerë zmadhimi 5x dhe një skaner LiDAR.

LiDAR është një lloj teknologjie lazer që mat distancat për të hartuar me saktësi një skenë në 3D. Do të thotë që ju mund të krijoni efekte shumë më të sakta të shtuara të realitetit, si Pokémon Go ose filtra të avancuar Snapchat.

Sipas Donel, ky iPhone do të ishte në gjendje të xhironte video 8K me 30 korniza për sekondë.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat