Kështu do të duket iPhone 12 Pro

Mobile

Kështu do të duket iPhone 12 Pro

Më: 8 prill 2020 Në ora: 13:15
Apple

Një skicë tregon ttelefonin e mençur ng Apple që është planifikuar të lansohet këtë vit.

Përkundër të gjitha vështirësive për shkak të situatës së coronavirusit, Apple dëshiron t’i përmbahet orarit të tij për iPhone 12 të ardhshëm.

Tani u shfaq një skicë që tregon iPhone 12 Pro të ardhshëm. Diçka e re është vendosja e kamerës në pjesën e pasme, e cila përmban një sensor LiDAR dhe për këtë arsye, ky smartphone po ngjason me iPad-in e fundit të paraqitur nga Apple.

Image

Tani është pothuajse e sigurt që smartphone vjen me tre kamera. Sensori shtesë LiDAR kryesisht do të sigurojë funksione të rritura të realitetit.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat