Zyrtare: Lansohen OnePlus dhe OnePlus 8 Pro (gjitha specifikat e listuara)

Mobile

Zyrtare: Lansohen OnePlus dhe OnePlus 8 Pro (gjitha specifikat e listuara)

Më: 14 prill 2020 Në ora: 23:57

OnePlus mbajti sot ngjarjen e saj të lansimit zyrtar të modeleve të reja të telefonave të saj, përkatësisht OnePlus 8 dhe OnePlus 8 Pro.

Specifikat e këtyre modeleve të reja të telefonave janë publikuar paraprakisht online, prandaj edhe nuk kishte shumë befasi sa i përket risive që do të sjellin këto modele.

Është zyrtarizuar se tek OnePlus 8 Pro një nga pikat kryesore është ekrani, i cili ka rezolucion QHD + (3168×1440) dhe një shpejtësi të rifreskimit 120Hz.

OnePlus 8 Pro mund të qëndrojë në nivele shumë lart ndaj çdo telefoni të disponueshëm sot në treg. Pa logon OnePlus në anën e pasme, në fakt, ju mund ta gaboni atë lehtësisht për telefonin më të ri Galaxy ose iPhone. Thatshtë është kaq luksoz dhe premium në secilin aspekt.

Video zyrtare e lansimit të OnePlus 8 Pro mund të shihet këtu:

OnePlus 8 fillon me çmimin prej 699 dollarëve, 100 dollarë më shumë se 7T, ndërsa OnePlus 8 Pro më i lirë do t’ju dalë 899 dollarë, 230 dollarë më shumë se OnePlus 7.

Dhe versioni më i shtrenjtë, me 12 GB RAM LPDRR5 ashtu si S20, kushton 999 dollarë, i njëjti çmim si S20 i lartpërmendur dhe iPhone 11 Pro i Apple.

Të gjitha specifikat e modeleve të reja të OnePlus Pro 8 dhe OnePlus 8:

OnePlus 8

Dimensionet: 160.2 x 72.9 x 8mm

Ekrani: 6.55-inch 90Hz Full HD+ OLED 2400 x 1080, 402ppi

Procesori: Snapdragon 865

RAM: 8GB/12GB LPDDR4X

Memoria: 128GB/256GB

Kamera frontale: 16MP, f/2.4

Kamera e pasme (tri): 48MP Wide, f/1.7, OIS + 16MP Ultra-Wide, f/2.2 + 2MP Macro, f/2.5

Bateria: 4,300mAh

Lidhjet: Wi-Fi 6, 5G (sub-6Ghz)

OnePlus 8 Pro

Dimensionet: 165.3 x 74.35 x 8.5mm

Ekrani: 6.78-inch 120Hz Quad HD OLED 3168 x 1440, 513ppi

Procesori: Snapdragon 865

RAM: 8GB/12GB LPDDR5

Memoria: 128GB/256GB

Kamera e përparme: 16MP, f/2.45

Kamera e pasme (quad): 48MP Wide, f/1.7, OIS + 8MP Zoom (3X), f/2.4, OIS + 48MP Ultra-Wide, f/2.2 + 5MP Filter, f/2.4

Bateria: 4,510mAh

Lidhjet: Wi-Fi 6, 5G (sub-6Ghz)

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat