Apple detyron përdoruesit e iPhone që të ri-azhurnohen pas një gabimi jo të zakonshëm

Mobile

Apple detyron përdoruesit e iPhone që të ri-azhurnohen pas një gabimi jo të zakonshëm

Më: 26 maj 2020 Në ora: 15:33
Foto ilustrim

Shumë aplikacione të njohura, duke përfshirë Netflix, WhatsApp, Spotify, Twitter, Amazon, dhe softuer nga Google duhej të azhurnoheshin.

Shumë aplikacione të njohura, duke përfshirë Netflix, WhatsApp, Spotify, Twitter dhe Amazon duhet të azhurnohen për shkak të një çështje të panjohur iPhone dhe iPad të Apple po shohin azhurnime të papritura, me përdoruesit duke u kërkuar që të riinstalojnë azhurnimet e aplikacioneve që ishin shkarkuar tashmë.

Numri dhe llojet e aplikacioneve të prekura do të varen nga përdorimi personal i përdoruesve, të tilla si sa shpesh ata azhurnojnë aplikacionet e tyre.

Arsyeja për azhurnimet aktualisht nuk dihet. Është e mundur që çështja të jetë shkaktuar nga një çertifikatë e skaduar, që do të thotë se Apple do të duhet të ribotojë azhurnimet.

Apple ende nuk do të shpjegojë publikisht azhurnimet e pazakonta, shkruan Independent. Këto aplikacione nuk mund të hapen, përveç nëse ato janë fshirë dhe riinstaluar, ose mbingarkuar.

Aplikimet e ngarkimit, të cilat kursen përmbajtje dhe të dhëna në telefonin tuaj për dallim nga riinstalimi, mund të bëhen duke shkuar në butronat e ruajtjes së një iPhone ose iPad nën “General” në aplikacionin Settings, duke shkuar në emrin e një aplikacioni dhe duke prekur butonin “Offload App”. 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat