Po vjen telefoni i lirë nga Redmi – me bateri më të madhe dhe me 4 kamera - Bota Sot
Po vjen telefoni i lirë nga Redmi – me bateri më të madhe dhe me 4 kamera

Mobile

Po vjen telefoni i lirë nga Redmi – me bateri më të madhe dhe me 4 kamera

Më: 10 qershor 2020 Në ora: 10:18
Redmi

Xiaomi Redmi 9 duhet të jetë në dispozicion për 130 euro dhe do të ketë 4 kamera.

Telefoni i mençur i ri nga Xiaomi, Redmi 9, do të nisë në qershor. Imazhet dhe të dhënat teknike të pajisjes tashmë janë zbuluar përmes platformës së shitjeve Lazada në Filipine.

Këtë e bëri të ditur përdoruesi i Twitter-it, Sudhanshu. Ai ndau fotografi që duhet të përmbajnë specifikimet teknike të celularit dhe të duken si grafika zyrtare të reklamave.

Redmi 9 do të paraqitet në tre ngjyra të ndryshme: kaltër-vjollcë, gjelbër dhe hiri. Sipas rrjedhjes, në pjesën e pasme është i vendosur një sistem prej 4 kamerave. Kamera selfie është vendosur në pjesën e sipërme të telefonit, në qendër të tij.

Image

Ekrani 6.53 inç thuhet se ka një rezolucion prej 2340×1080. Si procesor u instalua një Helio G80, i cili ka gjithsej 8 bërthama.

Bateria thuhet se ka një kapacitet prej 5,020 mAh.

Telefoni celular duhet të shfaqet në dy versione: me 3 GB RAM dhe 32 GB ruajtje ose me 4 GB RAM dhe 64 GB ruajtje.

Varianti më i lirë është 130 euro, më i shtrenjti 157 euro.

Aktualisht është ende e paqartë nëse telefoni i mençur do të shfaqet edhe në Evropë.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat