iPhone 12: Si do të dukej smartphone i ri nga Apple - Bota Sot
iPhone 12: Si do të dukej smartphone i ri nga Apple

Mobile

iPhone 12: Si do të dukej smartphone i ri nga Apple

Më: 19 qershor 2020 Në ora: 20:43
iPhone 12

Fotografitë e pesë modeleve të ndryshme të asaj që do të ishte modeli i ardhshëm iPhone dolën virale në rrjetet sociale.

Sipas këtyre pamjeve dhe siç pritej muaj më parë, gjithçka duket se tregon se Apple do të lansojë të paktën katër variante të iPhone 12.

Thuhet gjithashtu se versioni Pro do të ketë një ekran me një ritëm të rifreskimit 120 Hz, si dhe një sensor LiDAR në pjesën e pasme, siç është ai që ka gjeneratën e fundit të iPad Pro që u prezantua në mars të këtij viti.

Image

Vlerësohet se të gjitha versionet do të përfshijnë një ekran Oled, si dhe lidhje 5G, ndërsa modelet më të shtrenjta do të përfshinin tre kamera në pjesën e pasme.

Jon Prosser, i cili zakonisht ka informacione rreth produkteve të Apple, tha se iPhone 12 do të ketë 128 GB hapësirë ​​në versionin e tij bazë.

Nga ana tjetër, varianti Pro do të ofronte 6 GB RAM.

Sa për çmimet, iPhone 12 në versionin e tij më të lirë do të kushtonte 649 dollarë dhe versioni Pro, ai do të shitet nga 999 dollarë.

iPhone i ri pritet të ketë një procesor të përmirësuar.

Sa i përket datës kur do të nisë, nuk ka detaje për këtë tani, megjithëse vlerësohet se nuk do të prezantohet në shtator siç ndodh zakonisht, por me gjasë një ose dy muaj më vonë. 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat