Samsung prezanton Galaxy Note 20 dhe Note 20 Ultra - Bota Sot
Samsung prezanton Galaxy Note 20 dhe Note 20 Ultra

Mobile

Samsung prezanton Galaxy Note 20 dhe Note 20 Ultra

Më: 5 gusht 2020 Në ora: 19:26
Galaxy Note 20 dhe Note 20 Ultra

Të dy modelet kanë 5G. Nëse dëshironi një ekran me 120 Hertz, duhet të merrni modelin Ultra më të shtrenjtë prej 350 eurosh.

Samsung ka prezantuar gjeneratën e ardhshme të serisë së saj të telefonave të mençur. Në kundërshtim me thashethemet e mëparshme, jo 3, por vetëm 2 modele u treguan: Galaxy Note 20 dhe Galaxy Note 20 Ultra.

Note 20 Ultra

Note 20 Ultra është modeli më i mirë. Pjesa e përparme dhe e pasme janë bërë nga Gorilla Glass Victus e re. Butonat e harduerit janë zhvendosur nga e majta në të djathtë për të bërë vend për modulin e ri të kamerave.

Ai ka 5G, 12 GB RAM ose 256 GB ose 512 GB hapësirë ruajtëse. Ekrani është i gjatë 6.9 inç dhe mbështet 120 Hertz. Rezolucioni i ekranit është 3,200 x 1,440 piksele (WQHD +).

Bateria është 4500 mAh. Me ngarkuesin e përfshirë 25 vat, më shumë se 50 përqind ngarkim i baterisë duhet të jetë në gjendje të ngarkohet në 30 minuta.

Kamera kryesore ka 108 megapixel.  Kamera zoom me zmadhim optik 5x ka 12 megapixel. Kjo mundëson një zmadhim digjital 50x. Kamera me kënd të gjerë ka 12 megapikselë.

Note Galaxy 20

Note 20 ka të njëjtin procesor Exynos 990 sikurse Note 20 Ultra, 8 GB RAM dhe 256 GB hapësirë ​​e brendshme. Pjesa e përparme është Gorilla Glass 5, pjesa e pasme është plastike. Bateria është 4,300 mAh.

Në 6.7 inç, ekrani është më i vogël se ai i Note 20 Ultra. Përveç kësaj, nuk mbështet 120Hz, por vetëm 60Hz. Rezolucioni është 2,400 x 1,080 piksele.

Kamera kryesore e Note 20 ka 12 megapikselë. Kamera me zoom optik 3x ka 64 megapikselë dhe një zmadhim digjital 30x. Kamera me kënd të gjerë ka 12 megapikselë.

Çmimet dhe disponueshmëria

Të dy telefonat inteligjentë do të jenë në dispozicion nga 21 gushti. Note 20 është në dispozicion në ngjyra bronzi, gri dhe jeshile. Kushton 949 euro në versionin 4G dhe 1,049 euro në variantin 5G.

Note 20 Ultra do të jetë në dispozicion në bronz dhe të zi. Me 256 GB ruajtje, kushton 1,299 euro. Me 512 GB memorie, kushton 1.399 euro. Ky version është gjithashtu në dispozicion në të bardhë.

Image
Image

 

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat