OnePlus sjell telefonin e mençur të ri Nord N10 5G

Mobile

OnePlus sjell telefonin e mençur të ri Nord N10 5G

Më: 1 tetor 2020 Në ora: 22:52
Nord N10 5G

Telefoni celular i radhës nga prodhuesi kinez është në pritje. Ai do të paraqitet në tetor.

Me serinë e re Nord, OnePlus dëshiron të kthehet në rrënjët e saj dhe të ofrojë pajisje me cilësi të lartë me një çmim relativisht të ulët.

OnePlus ka publikuar një njoftim përkatës në mediat sociale, por nuk ka ende foto ose prezantime të rrjedhura të telefonit celular të ardhshëm.

Informacioni i sigurt në lidhje me OnePlus Nord N10 5G është gjithashtu ende shumë i rrallë. Sipas thashethemeve, telefoni inteligjent do të ketë veçori që janë paksa të ngjashme me celularin e parë në serinë Nord.

Çmimi në SHBA thuhet të jetë rreth 400 dollarë. N10 vjen me një ekran AMOLED 6.49 inç që ka një shpejtësi rifreskimi prej 90 Hz. Kapaciteti i karikimit të baterisë duhet të jetë 18 vat.

Ka kamerë kryesore 64 MP, si dhe një lente me kënd të gjerë me 8 MP, një lente makro dhe një sensor të thellësisë. Me sa duket, telefoni i mençur i ardhshëm do të mundësohet nga një Snapdragon 690.

Prezantimi në tetor

Është e pasigurt se ku dhe kur do të lançohet OnePlus Nord N10 5G. Disa besojnë se telefoni i dytë në serinë Nord do të synojë tregun e Amerikës së Veriut, pasi Nord origjinal nuk u shfaq kurrë atje.

Në çdo rast, prezantimi do të bëhet në tetor, më saktë, më 14 tetor, kur kompania do të paraqesë modelet e saj të reja.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat