iPhone 12 pritet të ketë një kamerë më të madhe se iPhone 11

Mobile

iPhone 12 pritet të ketë një kamerë më të madhe se iPhone 11

Më: 5 tetor 2020 Në ora: 00:26
Foto

Ndërsa Google dhe Samsung po zbulojnë telefona të rinj si Pixel 5 dhe Galaxy Z Flip 5G, Apple është ende duke e mbajtur iPhone 12 një sekret që pritet të zbulohet shumë shpejt,

Jo mirë që ruhet nga afër, sepse prodhuesit e çështjeve në botë tashmë po tregojnë produktet e tyre – dhe derdhin detaje të çmuara në proces.

Sipas matjeve, iPhone 11 ka dimensione të kamerave 25 mm gjerë dhe 28 mm gjatë, ndërsa iPhone 11 Pro është 25 mm gjerë dhe 29 gjatë.

Kurse dimensionet e kamerave të iPhone 12 janë dukshëm më të mëdha, siç mund ta shihni në imazhet më poshtë.

iPhone 12 ka një vrimë për grupin e kamerës që është 27 mm me 30 mm, ndërsa iPhone 12 Pro 27 mm x 30 mm.

Ndërkohë, iPhone 12 Pro Max ka dimensione 31 mm me 35 mm.

Ju gjithashtu mund të shihni ndryshimin midis vargut të kamerëve të iPhone 12 Pro Max dhe iPhone 11 Pro të vitit të kaluar.

Pyetja është, çfarë do të thotë kjo? Ne tashmë e dimë që kamera e iPhone 12 është vendosur të marrë një azhurnim të rëndësishëm falë përfshirjes së moduleve të lenteve 7P, ndërsa diapazoni i iPhone 12 Pro do të përfshijë skanuesit LiDAR.

Sido që të duket pjesa e jashtme e kamerës, mund të jemi të sigurt se Apple do të bëjë shumë përmirësime të pajisjeve në iPhone 12, azhurnime të pajisjeve që do të kenë nevojë për hapësirë ​​shtesë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat