CEO i OnePlus konfirmon se nuk do të shohim OnePlus 8T Pro këtë vit

Mobile

CEO i OnePlus konfirmon se nuk do të shohim OnePlus 8T Pro këtë vit

Më: 5 tetor 2020 Në ora: 14:05
OnePlus

Mos prisni të shihni një OnePlus 8T Pro këtë vit. Së paku kështu ka deklaruar vet CEO i kompanisë.

CEO i OnePlus Pete Lau (ose Liu Zuohu siç njihet në Kinë) konfirmoi lajmin përmes një postimi në Weibo, shkruan The Verge.

OnePlus së pari prezantoi një version Pro të telefonave të tij me OnePlus 7 Pro të vitit të kaluar, i cili ishte alternativa premium e OnePlus 7.

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

#ComingSoon

A post shared by OnePlus Nord (@oneplus.nord) on

Kompania më pas prezantoi OnePlus 7T dhe OnePlus 7T Pro më vonë gjatë vitit.

Sidoqoftë, ndërsa OnePlus 7T standard mori një azhurnim të madh duke trashëguar ekranin me shpejtësi të lartë të rifreskimit të 7 Pro, përmirësimet e 7T Pro dukeshin gjithnjë e më shumë.

Ai ishte akoma një telefon i mirë.

Këtë vit, në vend që të shohim një pajisje premium të paralajmëruar së bashku me OnePlus 8T, duket se duhet të presim ende shumë.

Llogaria OnePlus Nord Instagram ka postuar hashtag #ComingSoon, duke sugjeruar ne së shpejti mund të shohim telefonin e radhës së njoftuar nga kompania.

OnePlus tashmë ka konfirmuar se 8T i ardhshëm do të ketë një ekran me shpejtësi rifreskimi 120Hz dhe karikim të shpejtë 65W.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat