iPhone 12 vjen me disa ngjyra të veçanta

Mobile

iPhone 12 vjen me disa ngjyra të veçanta

Më: 8 tetor 2020 Në ora: 22:16
Foto ilustrim

Apple do të mbajë një ngjarje të martën, me gjasë për iPhone 12 dhe disa pajisje të tjera.

Ftesa zyrtare e paraqitur më herët ka ngritur thashetheme se telefoni i ri do të jetë gjithashtu i disponueshëm në ngjyrat blu e errët dhe portokalli të lehta.

Këto thashetheme u ngritën për herë të parë nga YouTuber Filip Koroy i EverythingApplePro në prill, transmeton Telegrafi.

Apple me sa duket po shikonte edhe për ngjyrën vjollcë si një shtesë të re në gamën e ngjyrave për modelet më të lira në atë kohë.

Shkrimet e fundit nga Max Weinbach gjithashtu nënkuptojnë se opsionet e ngjyrave portokalli dhe blu janë shumë në letra.

Kjo mbështetet gjithashtu nga një raport i mëparshëm që opsionet e pretenduara të ngjyrave për modelin më të vogël, iPhone 12 Mini, se do të përfshinin të zezën, të bardhën, blunë, të kuqen dhe të verdhën.

Sidoqoftë, të dhënat nga një shitës me pakicë hedhin poshtë këto raporte dhe sugjerojnë që iPhone 12 Mini dhe iPhone 12 do të ofrohen në opsionet e ngjyrave jeshile, blu, ari, argjend dhe gri. Këto janë gjithashtu opsionet e ngjyrave për iPad Air 4 të ri.

I njëjti shitës me pakicë gjithashtu thotë se iPhone 12 Pro dhe Pro Max do të vijnë në gri, ari dhe argjend.

Megjithëse duket se ekziston një konfuzion rreth opsioneve të ngjyrave, një gjë që mund të nxirret nga këto raporte është se modelet bazë do të jenë në dispozicion në më shumë ngjyra sesa modelet Pro. 

Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat