Samsung Galaxy S20 Fan Edition del në shitje

Mobile

Samsung Galaxy S20 Fan Edition del në shitje

Më: 16 tetor 2020 Në ora: 21:25
Samsung Galaxy S20

Galaxy S20 Fan Edition i Samsung, ose FE, tani është në dispozicion për t’u blerë në Indi për afërsisht 680 dollarë. Telefoni u zbulua për herë të parë në ngjarjen e Samsung “Unpacked for Every Fan” muajin e kaluar.

Kompania ka njoftuar për disponueshmërinë e telefonit në tregun indian përmes Twitter dhe prezantoi disa përfitime qē mund të merren me deri në 109 dollarë.

Galaxy S20 FE vjen në opsionet e ngjyrave të Cloud White, Cloud Navy, Cloud Lavender, Cloud Red ose Cloud Mint. Ka një ekran me 6.5 inç FullHD + Infinity-O me shpejtësi të rifreskimit 120Hz dhe një vrimë të vogël për kamerën e përparme me 32MP.

Në pjesën e pasme të tij, ka një konfigurim të trefishtë të kamerës që përfshin një kamerë primare 12MP, kënd ultra të gjerë 12MP dhe një kamerë telefoto 8MP. Kamera gjithashtu përmban Space Zoom 30X që kombinon zmadhimin optik 3x dhe zmadhim me super rezolucion 30x për të lejuar “zmadhimin nga njëra anë e dhomës në tjetrën”.

Galaxy S20 FE mundësohet nga një procesor Exynos 990 i shoqëruar me 8 GB RAM dhe 128 GB hapësirë ​​të brendshme që mund të zgjerohet deri në 1TB përmes një porti të kartelës microSD. Bateria e saj është 4,500mAh me mbështetje të mbushësit të shpejtë 25W.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat