Ky është Samsung Galaxy S21 Ultra 5G dhe kamera e tij e ‘çmendur’

Mobile

Ky është Samsung Galaxy S21 Ultra 5G dhe kamera e tij e ‘çmendur’

Më: 18 tetor 2020 Në ora: 21:05
Samsung Galaxy S21 Ultra 5G

Më pak se 12 orë pas shfaqjes së plotë të Samsung Galaxy S21 për herë të parë, tashmë janë shfaqur disa imazhe të Galaxy S21 Ultra 5G.

Ashtu si Samsung Galaxy S21, modeli i markës Ultra thuhet se do të vije me Qualcomm Snapdragon 875. Do të vjen në versione prej 128 GB hapësirë ​​ruajtëse dhe 12 GB RAM në të gjitha tregjet.

Mbështetja e kartës MicroSD është gjithashtu shumë e mundshme, edhe pse modelet e tjera me hapësirë ​​shtesë dhe RAM besohet të jenë në zhvillim e sipër.

Ky telefon inteligjent pritet të ketë Android 11 dhe One UI 3.0. Do të ketë ekran 6.9 inç AMOLED me kthesa delikate në të dyja anët.

Çdokush që shqetësohet për baterinë do të jetë i kënaqur të dëgjojë se Galaxy S21 Ultra thuhet se do të ketë një jetëgjatësi baterie prej 5,000 mAh. Falë efikasitetit më të mirë në departamentin e çipave dhe modemit 5G, jeta më e gjatë e baterisë është pothuajse e garantuar.

Kur bëhet fjalë për madhësinë e përgjithshme, Galaxy S21 Ultra është pak më i vogël se Galaxy S20 Ultra (166.9 x 76 x 8.8 mm) me 165.1 x 75.6 x 8.9 mm.

Samsung do të vazhdojë trendin masiv të kamerës së ‘çmendur’

Pamjet që shfaqin Galaxy S21 Ultra 5G tregojnë se ky model do të ketë katër kamera të pasme dhe një blic LED.

Kamerat nuk janë detajuar, por pritet një version i ri i sensorit 108 megapiksel të prezantuar në Galaxy S20 Ultra. Një aparat tjetër ka të ngjarë të ofrojë funksionalitete ultra të gjera, dhe dy të fundit pritet të jenë rekreativë të zmadhimit të periskopit dhe telefotos për një sistem më të përparuar të zmadhimit.

Kur do të dalë Samsung Galaxy S21 Ultra 5G?

Samsung prezantoi serinë Galaxy S20 në shkurt dhe lëshoi ​​telefonat inteligjentë në mars. Por me Huawei tani të paaftë për të konkurruar jashtë Kinës dhe konkurrentë të tjerë që lëshojnë pajisjet e tyre muaj më vonë, Samsung po ndërron afatin kohor të fillimit.

Steve Hemmerstoffer ka konfirmuar raportet e fundit duke konfirmuar planet e Samsung për të zbuluar Galaxy S21, Galaxy S21 + dhe Galaxy S21 Ultra në janar dhe t’i lëshojë ata në shkurt. Ky është një muaj i plotë më herët se zakonisht dhe do të thotë se do të ketë pak telefona konkurruese në treg.

Fatkeqësisht, për momentin nuk ka asnjë fjalë për planet e çmimeve. Por duke marrë parasysh kritikat me të cilat përballet Samsung për shkak të çmimeve të larta të Galaxy S20, Galaxy S21 Ultra duhet të jetë pak më i lirë se paraardhësi i tij.

Konkretisht, Samsung ka të ngjarë të shesë Galaxy S21 Ultra me 1,299 dollarë në SHBA si Galaxy Note 20 Ultra, në vend të 1,399 dollarë si Galaxy S20 Ultra.

Image
Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat