Videoja e parë praktike e iPhone 12 që tregon sa i vogël është ai

Mobile

Videoja e parë praktike e iPhone 12 që tregon sa i vogël është ai

Më: 29 tetor 2020 Në ora: 15:24
iPhone 12

Është plotësisht më i vogël krahasuar me iPhone 12.

Pasi lansoi dy telefona me madhësi identike – iPhone 12 dhe 12 Pro – javën e kaluar, Apple do të fillojë të marrë para-porositë për iPhone 12 Mini dhe iPhone 12 Pro Max më 6 nëntor.

Por nuk do të duhet të prisni deri atëherë për të pasur një pasqyrë se sa iPhone 12 Mini është më i vogël se iPhone 12.

Një video praktike me gjatësi mbi 40 minuta ishte postuar në YouTube nga George Buhnici, për të treguar më saktë madhësinë e iPhone 12 Mini dhe krahasimi i tij me iPhone 12. Dhe po, pranë iPhone 12, Mini është plotësisht shumë më i vogël.

Kjo është pamja e parë në botën reale e iPhone 12 Mini, i cili ka një ekran 5.4 inç.

iPhone 12 Mini do të fillojë me 699 dollarë, që është 100 dollarë më pak se iPhone 12 6.1 inç.

Porositë për iPhone 12 Mini fillojnë më 6 nëntor dhe ai do të dalë në shitje më 13 nëntor.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat