Apple do të nxjerrë dy modele të tjera iPhone 12

Mobile

Apple do të nxjerrë dy modele të tjera iPhone 12

Më: 1 nëntor 2020 Në ora: 20:58
Ilustrim

Apple tashmë ka dy modele të reja iPhone 12 në treg, por ka edhe dy telefona të tjerë që do të lëshohen në javët e ardhshme. 

Apple njoftoi modelet e saj më të fundit të iPhone gjatë një ngjarjeje vetëm në internet më 13 tetor. Katër telefona inteligjentë të rinj u zbuluan – iPhone 12 Mini, iPhone 12, iPhone 12 Pro dhe iPhone 12 Pro Max – por vetëm dy u prezantuan muajin e kaluar.

iPhone 12 dhe iPhone 12 Pro, të cilët të dy kanë ekrane 6.1 inç OLED dhe kamera të përmirësuara të pasme, u lançuan më 23 tetor. Porositë paraprake filluan një javë më parë.

Apple tashmë ka njoftuar planet për të lëshuar iPhone 12 Mini dhe iPhone 12 Pro Max këtë muaj.

iPhone 12 Mini dhe iPhone 12 Pro Max do të jenë në dispozicion për para-porositjen duke filluar në orën 13:00 të së premtes më 6 nëntor, përmes faqes në internet të Apple Store ose aplikacionit Apple Store. Pas kësaj, modelet e reja të iPhone do të fillojnë rreshtimin e rafteve në dyqanet e Apple, si dhe dyqanet e rrjetit celular, nga e premtja 13 nëntor 2020.

Sipas Apple, iPhone 12 Mini është telefoni inteligjent më i vogël dhe më i lehtë 5G aktualisht në treg. Ka një ekran 5.4 inç Super Retina XDR.

Kurse, kur bëhet fjalë për iPhone 12 Pro Max, ai ka ekranin më të madh të bërë ndonjëherë në një iPhone, me përmasa 6.7 inç. Ai ka çip A14 Bionic, skanerin e njohjes së fytyrës Face ID, karikim të shpejtë pa tel përmes aksesorit magnetik MagSafe dhe mbështetjes 5G.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat