Samsung: Telefoni i lirë Galaxy vjen me një bateri të madhe

Mobile

Samsung: Telefoni i lirë Galaxy vjen me një bateri të madhe

Më: 5 nëntor 2020 Në ora: 17:42
Samsung

Me baterinë e telefonit inteligjent të ardhshëm nga Samsung, mund të prisni një jetëgjatësi të baterisë deri në 3 ditë.

Në muajt e fundit, Samsung ka prezantuar një numër të telefonave inteligjentë të nivelit fillestar me bateri të mëdha. Tani do të shtohet edhe një tjetër, siç sugjerojnë rrjedhjet aktuale. Prandaj, është Samsung Galaxy M12 (SM-M127F) ose Galaxy F12 (SM-F127G) i ardhshëm.

Sipas një raporti nga 91mobiles, telefoni i ardhshëm do të ketë një bateri me një kapacitet prej 7,000 mAh. Mund të prisni një jetëgjatësi të baterisë prej 2 deri në 3 ditë. Sidoqoftë, telefoni celular do të jetë relativisht i rëndë për shkak të baterisë së madhe.

Çmimi dhe detajet teknike

Më shumë sesa kapaciteti i baterisë nuk dihet për Galaxy M12 / F12.

Kur do të shfaqet M12 është ende plotësisht e paqartë. Po ashtu nuk dihet ende për çmimin e telefonit celular.

Krahasuar me telefonin inteligjent të serive M, mund të presësh një çmim më të vogël se 250 euro. 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat