Kamioni rrëmbehet me produkte të Apple në vlerë prej 6.6 milionë dollarësh

Mobile

Kamioni rrëmbehet me produkte të Apple në vlerë prej 6.6 milionë dollarësh

Më: 17 nëntor 2020 Në ora: 17:43
Foto ilustrim

Një kamion është rrëmbyer në Mbretërinë e Bashkuar, me 5 milionë paund (6.6 milionë dollarë) me produkte të Apple brenda tij.

Vjedhja ndodhi në autostradën M1 të Britanisë, një rrugë kryesore që shkonte nga Londra në Leeds

Hajdutët deri më tani janë larguar me 48 paleta të produkteve në atë që do të dukej të ishte një krim mjaft i rrezikshëm …

Policia e Northamptonshire lëshoi një njoftim:

Oficerët e policisë po bëjnë thirrje për dëshmitarë pasi një kamion me produkte të Apple ishte vjedhur gjatë një grabitje në autostradën M1 në Northamptonshire.

Incidenti ndodhi në rrugën e kalimit në jug në kryqëzimin 18 të M1, midis orës 19:45 dhe 20:00 të martën, 10 nëntor, kur shoferi i kamionit u vu në shënjestër dhe u lidh pasta.

Kamioni u dërgua në Eldon Close në Crick, ku grabitësit morën pajisjet dhe u larguan duke lënë prapa shoferin e kamionit.

Kamioni u gjet më vonë përtej kufirit të qarkut në Lutterworth, Leicestershire, ku besohet se shkelësit transferuan 48 paletat e produkteve të Apple në një automjet të tretë. 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat