Zhytësi gjeti një iPhone poshtë një ujëvare, u befasua kur hapi atë - Bota Sot
Zhytësi gjeti një iPhone poshtë një ujëvare, u befasua kur hapi atë

Mobile

Zhytësi gjeti një iPhone poshtë një ujëvare, u befasua kur hapi atë

Më: 12 shkurt 2018 Në ora: 15:52
iPhone

Gjatë zhytjes në një ujëvarë, me anë të detektorit të metaleve në mesin e shumë gjërave tjera gjeti edhe një iPhone.

Bëhej fjalë për një telefon iPhone të cilin e kishte humbur dikush para 9 muajve. Ai u gjet nga zhytësit dhe fatmirësisht edhe pas qëndrimit nëntë muaj nën ujë ai arriti të ndizej sërish gjë që befasoj pa masë zhytësit.

iPhone 6s PLUS ishte i mbështjellë me një mbrojtëse plastike e cila është rezistente ndaj ujit. Pasi që mbushën baterinë, zhytësit hapën telefonin dhe gjetën pronarin të cilit edhe i kthyen telefonin e tij.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
test