LG V30S ThinQ, telefoni i parë i kompanisë me AI - Bota Sot
LG V30S ThinQ, telefoni i parë i kompanisë me AI

Mobile

LG V30S ThinQ, telefoni i parë i kompanisë me AI

Më: 25 shkurt 2018 Në ora: 22:05
LG V30S ThinQ

LG ka prezantuar një version të përmirësuar të telefonit më të mirë të tij për 2017. LG V30S ThinQ është një telefon që sjell aksesin e inteligjencës artificiale të LG në pajisje të lëvizshme.

Algoritmi i inteligjencës artificiale njeh skena dhe objekte të ndryshme. Kur krijohen fotografi, funksioni AI CAM merr kontrollin duke bërë optimizimin e tyre.

Aktualisht, LG V30S njeh tetë skena: Portrait, Animal, City, Flower, Sunrise, Sunset, Food dhe Landscape. QLens është edhe një funksion i inteligjencës artificiale, e vendosur në aplikacionin e kamerës në telefon. Ajo mundëson kërkimin e prodhimeve të caktuara në Amazon, krijimin e fotografive me ndihmën e LG V30S. Në të njëjtën mënyrë mund të bëhen kërkimet edhe në Pinterest.

Kur kamera në pyetje, LG gjithashtu paraqet një modalitet të ri të ndritshëm. Modaliteti fillon automatikisht në kushte të lehta të dritës dhe lidh katër pixels me një, në mënyrë që të krijojë një pamje më të lehtë. Mënyrat e kësaj janë krijimi i një imazhi me rezolucion më të ulët.

Kur është në pyetje hardueri, LG V30S është identik me telefonin LG V30 të vitit të kaluar. Telefoni ka ekran OLED 6 inç, bateri 3300mAh, një procesor Snapdragon 835, 6GB RAM dhe 128GB ose 256GB memorie të brendshme në varësi të modelit (LG V30S +).

LG V30S vjen në variantet Marok Blu dhe Platinum Grey, dhe do të jetë në treg brenda dy javëve pas panairit MWC 2018 në Barcelonë.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
test