iPhone 7 është më i shpejtë sesa Samsung Galaxy S9 - Bota Sot
iPhone 7 është më i shpejtë sesa Samsung Galaxy S9

Mobile

iPhone 7 është më i shpejtë sesa Samsung Galaxy S9

Më: 2 mars 2018 Në ora: 18:33
Ilustrim

Standardet fillestare tregojnë se S9 është dukshëm më e shpejtë se paraardhësi i tij, por mbetet prapa iPhone.

Samsung Galaxy S9 është duke iu nënshtruar disa standardeve, menjëherë pas fillimit të shitjes së këtij smartphoni. Ndërsa kryesonte fushën në të dy krahasimet e kamerës së DxOMark dhe krahasimin e ekranit të DisplayMate , performanca është shumë prapa Apple. Ky është rezultat i disa standardeve të platformës online AnandTech.

Në varësi të tregut, Samsung përdor Snapdragon 845 i Qualcomm i instaluar në SHBA , dhe SoC Exynos 9810 në Samsung në Evropë dhe në pjesën tjetër të botës .

Mbi të gjitha, Apple është duke qëndruar përpara në pikën e vetme GeekBench 4, ku fuqia informatike e bërthamave individuale të CPU është ngritur.

Sidoqoftë, vetë AnandTech shpreh dyshime rreth rezultateve referuese. Sidomos në standardin e GPU, pajisja demo e testuar ka performuar dukshëm më keq se çipi Qualcomm. Një zëdhënës i Samsung gjithashtu konfirmoi në bisedë me AnandTech se pajisja e testuar ka “firmware të veçantë” që nuk është optimizuar për analiza të tilla. 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
test