Mësohet data e lançimit të Huawei P20 Lite - Bota Sot
Mësohet data e lançimit të Huawei P20 Lite

Mobile

Mësohet data e lançimit të Huawei P20 Lite

Më: 2 mars 2018 Në ora: 19:32
Ilustrim

Një foto e shfaqur në internet tregon modelin më të ri të Huawei P20 Lite.

Huawei do të prezantojë zyrtarisht smartfonin e ri smartphone P20 në Paris më 27 mars. Sipas raporteve, jo vetëm një, por tre modele të reja do të prezantohen. Përveç P20 ndoshta janë paraqitur P20 Lite dhe P20 Pro. Një rrjedhje e re nga Evan “evleaks” tregohet edhe modeli e nivelit të hyrjes P20 Lite.

Telefoni i mençur duhet të ketë një ekran 5.6 inç, një bateri 3520 mAh, si dhe një kamera të dyfishtë dhe një sensor gjurmë gishtash në anën e pasme.

Katër gigabajt memorie dhe 64 gigabajt memorie të brendshme. Përveç kësaj, një procesor Octacore , një aparat dyfishtë dhe një bateri prej 3000 mAh janë instaluar. Përveç kësaj, një çmim i mundshëm i tradhtuar: Vodafone rendit P20 Lite me 369 euro.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
test