Mësohen çmimet e Huawei P20 për tregun evropian - Bota Sot
Mësohen çmimet e Huawei P20 për tregun evropian

Mobile

Mësohen çmimet e Huawei P20 për tregun evropian

Më: 8 mars 2018 Në ora: 12:10
Huawei

Më 27 mars të këtij viti Huawei do të prezantojë telefonat e ri nga seria P dhe dy modele P20 e P20 Pro, si dhe një me karakteristika më të dobëta P20 Lite.

P20 Lite do të kushtojë 369 euro, P20 - 679 euro dhe versioni Prodo të kushtojë 899 euro. 

P20 dhe P20 Pro kanë çipset Kirin 970, ndërsa P20 Lite do të ketë dy kamera të pasme prej 16MP dhe 2MP, si dhe makërë të përparme me rezolucion 16MP.  

Ekrani do të jetë 5,84 inç me rezolucion HD+. P20 Lite ka 4GB RAM dhe 64GB memorie të brendshme, bateri 3.000 mAh.  Sistemi operativ i pajisjes është Android 8.0 Oreo.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
test