Pse besnikët e pajisjeve iPhone po shmangin iPhone X? - Bota Sot
Pse besnikët e pajisjeve iPhone po shmangin iPhone X?

Mobile

Pse besnikët e pajisjeve iPhone po shmangin iPhone X?

Më: 9 mars 2018 Në ora: 07:54
iPhone

Interesi i dobët i klientëve është zgjeruar për tifozët e produkteve të Apple, të cilët ende nuk kanë blerë telefonin e ri iPhone X. Një studim i ri sugjeron se çfarë mund të jetë një problem.

Sipas kompanisë “Piper Jaffray” Michael Olson pyeti 1,500 pronarë të iPhone se e cila është arsyeja, që akoma nuk e kanë blerë iPhone X-in.

Pothuajse gjysma e tyre (44 për qind) zgjodhën përgjigjen: “Për shkak se iPhone im punon mirë”.

Kjo tregon për faktin se telefoni i ri i Apple nuk ofron mundësi të reja dhe interesante, të cilat mund të justifikojnë çmimin e saj të lartë.

Çmimi prej 999 $ është arsyeja e dytë më e zakonshme pse pronarët ekzistues të iPhone nuk zgjedhin blerjen e iPhone X, pasi kjo përgjigje ishte zgjedhur nga 31 për qind e të anketuarve.

Sigurisht 1.500 të anketuarve nuk mund të përfaqësojë të gjithë përdoruesit e iPhone, por është tregues që iPhone X nuk ka sjellë ndonjë risi që të ja vlej çmimin e lartë.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
test