Arrin Nokia X misterioz - Bota Sot
Arrin Nokia X misterioz

Mobile

Arrin Nokia X misterioz

Më: 16 prill 2018 Në ora: 13:34
Nokia X

Pas publikimit të disa telefonave të rinj në panairin MWC 2018, përfshirë Nokia 6 (2018) dhe Nokia 8 Sirocco, HMD Global po përgatit publikimin edhe të një modeli të ri, i cili do të ketë emrin Nokia X.

Pritet që telefoni i ri do të prezantohet më 27 prill në Kinë

Nokia X do të ketë 4GB ose 6GB RAM,  procesor Qualcomm Snapdragon ose MediaTek dhe do të jetë i dedikuar për segmentin e mesëm të tregut.

Tash për tash nuk dihet nëse Nokia X do të jetë i dedikuar për tregun global, apo do të prezantohet vetëm në Azi.

Nokia X nuk do të ketë lidhje me modelet e vjetra dhe metët të shihet se çfarë çmimi do të ketë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
test