Motorola Moto G6 Plus vjen me procesor Snapdragon 660 - Bota Sot
Motorola Moto G6 Plus vjen me procesor Snapdragon 660

Mobile

Motorola Moto G6 Plus vjen me procesor Snapdragon 660

Më: 16 prill 2018 Në ora: 13:51
Motorola Moto G6 Plus

Pasi që Moto G6 dhe Moto G6 Play janë prezantuar më herët në Geekbench, tash atyre u është bashkëngjitur edhe modeli G6 Plus.

Në vend të procesorit Snapdragon 630, sipas listingut Geekbanch, pajisja do të ketë Snapdragon 660 @2.21GHz

Pajisja do të ketë ekran 5.93 inç FullHD+ , 4GB RAM dhe 32GB deri në 64 RAM hapësirë të brendshme. 

Pritet të ketë sistem me dy kamera të pasme 12MP + 5MP, bateri 3200mAh dhe mbështetje për dual SIM. 

Motorola Moto G6 do të prezantohet më 19 prill në Brazil.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
    test