LG Q7 vjen me procesorin Helio P10 - Bota Sot
LG Q7 vjen me procesorin Helio P10

Mobile

E diel, 21 tetor 2018

LG Q7 vjen me procesorin Helio P10

Më: 13 maj 2018 Në ora: 16:52
LG Q7

Në mars, LG paraqiti një kërkesë për markën Q7, që do të thotë se pajisja e re e kompanisë së Koresë së Jugut është në ardhje e sipër.

Telefoni tani u shfaq në Geekbench, duke konfirmuar se vjen me një procesor modest Helio P10.

LG Q7 në Geekbench arriti një rezultat prej 630 pikësh për një bërthamë të vetme dhe 2322 pikë për testin multi-core. RAM është renditur në një kapacitet prej 4GB, ndërsa sistemi operativ është Android 8.1 Oreo.

Telefoni ka të ngjarë të arrijë si një version mini i modelit LG G7 ThinQ. Nga ana tjetër, LG Q8 ka qenë në dispozicion për pothuajse një vit, dhe është një version lite i LG V20, kështu që kompania e Koresë së Jugut mund të vendosë të lëshojë Q7 si një version të përballueshëm të telefonit ThinQ LG V30s.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test