Ju është dobësuar bateria? Ja çfarë duhet të bëni nëse doni t’ia rrisni jetëgjatësinë - Bota Sot
Ju është dobësuar bateria? Ja çfarë duhet të bëni nëse doni t’ia rrisni jetëgjatësinë

Mobile

E enjte, 15 nëntor 2018

Ju është dobësuar bateria? Ja çfarë duhet të bëni nëse doni t’ia rrisni jetëgjatësinë

Më: 15 gusht 2018 Në ora: 07:03
Ilustrim

Nëse dëshironi të rritni jetëgjatësinë e baterisë së celularit tuaj, atëherë ky artikull është për ju.

Është absolutisht normale, që porta i mbushjes në celularin tuaj të mbledh pluhur dhe grimca të tjera përgjatë kohës.

Por shumë pak njerëz e dinë se pluhuri në portën e mbushjes mund të jetë njëri nga shkaktarët kryesor për “vdekjen” e pajisjes tuaj.

Për ta evituar këtë, pastrojeni celularin rregullisht. Vetëm merreni një shiringë të mbushur me ajër, futeni gjilpërën e saj në portën e mbushjes dhe injektojeni ajrin.

Kjo procedurë do t’jua mundësojë, që të hiqni lehtë pluhurin nga porta dhe të zgjasin jetëgjatësinë e celularit tuaj.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test