Goldman Sachs: iPhone XC vjen me vlerë shumë më të lartë se që është pritur - Bota Sot
Goldman Sachs: iPhone XC vjen me vlerë shumë më të lartë se që është pritur

Mobile

E diel, 21 tetor 2018

Goldman Sachs: iPhone XC vjen me vlerë shumë më të lartë se që është pritur

Më: 10 shtator 2018 Në ora: 10:11
iPhone XC

Apple do të lansoj tre iPhone të ri të mërkurën, dhe ka shumë arsye për t’u emocionuar. Thënë kështu, informacione të reja kanë dalur në lidhje me modelin më të lirë (dhe më mbresëlënës) dhe disa lajme jo shmë të këndshme me të ashtuquajturin iPhone 9.

Meritat për këtë rrjedhë shkojnë tek Macotakara dhe 9to5Mac për arritjen e emrit zyrtar të iPhone 9 nëpërmjet një prezantimi të marketingut të operatorit kinez.

iPhone 9 do të quhet në të vërtetë ‘iPhone XC’ dhe kjo përshtatet me emërtimin e iPhone 5C që Apple kishte përdorur më parë për edicionin e lirë të iPhone 5. Ky është një vendim interesant, por pjesa tjetër e lajmeve është më pak inkurajuese.

Ndërsa i njëjti operator liston çmimet kineze për iPhone të ri, një burim shumë i besueshëm ka dalur me një informatë të re duke thënë se iPhone XC në të vërtetë do të jetë shumë më i kushtueshëm se sa presim.

CNBC njofton se banka e investimeve Goldman Sachs beson se çmimi i iPhone XC do të jetë 849 dollarë.

Kjo vlerë është shumë më e lartë se 699 dollarë që të tjerët kanë thënë, dhe ka efektin e rritjes së iPhone XS drejt pikës së çmimit prej 999 dollarë të iPhone X dhe iPhone-it të ri XS Max në vlerë edhe më të lartë.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test