Nokia X7 globalisht vjen si Nokia 8.1 dhe jo 7.1 Plus - Bota Sot
Nokia X7 globalisht vjen si Nokia 8.1 dhe jo 7.1 Plus

Mobile

Nokia X7 globalisht vjen si Nokia 8.1 dhe jo 7.1 Plus

Më: 22 tetor 2018 Në ora: 18:10
Nokia X7

Më parë këtë vit, HMD Global lëshoi ??telefonin Nokia X6 për tregun ekskluziv kinez. Ndërsa interesi në telefon ishte i lartë, kompania vendosi ta lansojë në nivel global si Nokia 6.1 Plus.

Procesi pastaj u përsërit me modelin Nokia X5, dhe me njoftimin e telefonit Nokia X7 javën e kaluar pritej që e njëjta gjë do të ndodhte me këtë pajisje.

Duke pasur parasysh se veprimi është logjik, pritej që Nokia X7 të lansohej në rang botëror si Nokia 7.1 Plus. Megjithatë, sipas udhërrëfyesit Nokia për pajisjet që vijnë, duket sikur është vendosur që Nokia X7 të lansohet si Nokia 8.1 në tregun global.

Kjo praktikisht do të thotë se seria Nokia 8 do të transferohet në segmentin e sipërm të mesëm, duke bërë të mundur që HMD të bëjë pozicionin e ardhshëm të telefonit Nokia 9 PureView si një model premium pas lansimit të tij në shkurt.

Pritet që Nokia 8.1 të jetë globalisht në dispozicion në fund të nëntorit ose në fillim të dhjetorit

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...